O nás

Zajišťujeme kompletní zdravotní péči o vaše zvířecí miláčky na nejvyšší úrovni. 

Vzděláváme veterinární lékaře a studenty veterinární medicíny.


doc. MVDr. Vladimír Jekl, Ph.D., DipECZM (Small Mammal Medicine and Surgery)

Evropsky uznávaný specialista v oboru Medicína a chirurgie drobných savců 

Vladimír Jekl graduoval na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno v roce 2002. Dále pracoval na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců. V roce 2006 získal titul Ph.D. - stomatologie drobných savců a v roce 2016 obhájil titul docent v oboru Choroby psů, koček a zájmových zvířat. Je hostujícím docentem na Department of Veterinary Clinical Sciences, College of Veterinary Medicine, Purdue University, USA. V roce 2009 se stal Evropsky uznávaným specialistou v oboru Medicína a chirurgie drobných savců a získal titul "Diplomate of the European College of Zoological Medicine (Small Mammal Medicine and Surgery), což je nejvyšší klinický titul v daném oboru v Evropě. V roce 2014 opakovaně splnil požadovaná kritéria ECZM a titul "Diplomate" mu byl prodloužen o dalších 5 let. Jako přednášející se účastní nejen teoretické a praktické výuky studentů veterinární medicíny, ale také postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v České republice, Evropě a USA. Je autorem nebo spoluautorem více než 400 publikací týkající se problematiky medicíny exotických zvířat. Je spoluautorem knih Nemoci drobných savců, BSAVA Manual of Rodents and Ferrets, 2nd ed; BSAVA Manual of Rabbit Imaging, Surgery and Dentistry, Practical Veterinary Dental Radiography, Klinické toxikologie a dalších. Je editorem Veterinary Clinics of North America: Exotic Animal Practice - Reproduction. 

Od září 2017 je spolumajitelem Veterinární kliniky Jekl & Hauptman se sídlem v Brně.

MVDr. Karel Hauptman Ph.D.

Karel Hauptman graduoval na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno v roce 1999, kde byl zaměstnán na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců jako odborný asistent. V roce 2005 získal titul Ph.D. - medicína drobných savců.

Jako přednášející se účastní nejen teoretické a praktické výuky studentů veterinrání medicíny, ale také postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v České republice. Je autorem nebo spoluautorem publikací týkající se problematiky medicíny exotických zvířat. Je spoluautorem knih Nemoci drobných savců, Klinické toxikologie, Základy inhalační anestezie u malých zvířat a dalších. Je lektorem kurzů odborné přípravy k osvědčení o odborné způsobilosti k navrhování pokusů a projektů pokusů podle paragrafu 15 odst. 3 zákona 246/1992 v plném znění. 

Od září 2017 je spolumajitelem Veterinární kliniky Jekl & Hauptman se sídlem v Brně.